Přeskočit na hlavní obsah

Tipy a rady z našeho elektronického nástroje

Vážení dodavatelé,

Věříme, že jste svátky přežili v klidu a pohodě a že jste opět plni síly do veřejných zakázek. Abychom Vám Vaši práci trochu usnadnili, máme pro Vás pár dalších tipů.
V poslední době je asi nejčastější otázka týkající se podání nabídek. Často se nás totiž ptáte, jak poznáte, že jste nabídku podali správně?

Je to jednoduché! Pokud jste přihlášený dodavatel s ověřenou identitou, v pravém rohu vidíte sekci „nabídky“. Pokud si tedy tuto sekci otevřete, uvidíte všechny Vámi vytvořené nabídky – rozpracované i podané. To, zda byla nabídka podána zjistíte tak, že v sloupci „Podaná“ je modře odfajfkováno. To znamená, že jste to zvládli a nabídka je v tuto chvíli u zadavatele, kde čeká na odšifrování v zákonném rozsahu.

Další otázka je, jak si ověříte, že jste nabídku podali celou? Na toto je také jednouchá odpověď. Neověříte... Bohužel… Abychom vysvětlili, proč to tak je – náš elektronický nástroj je certifikovaný, což - mimo jiné - znamená, že splňujeme zákonné podmínky a zaručujeme, že podaná nabídka je nemanipulovaná.

Jinými slovy – Vy nabídku podáte, náš systém ji sám zašifruje a odešle zadavateli, kde ji drží zašifrovanou až do doby, kdy uplyne stanovená lhůta pro podání nabídek a všichni, kdo byly zadavatelem vybráni k otevření nabídek, se pod svými unikátními přístupy přihlásí a potvrdí, že se nabídky mohou otevřít. Jakmile to učiní i poslední zvolená osoba, teprve potom je systémem nabídka zpřístupněna pro čtení.

To, že jste nabídku podali celou, si tedy z výše uvedených důvodů neověříte. Pokud si tedy nejste jisti a jste ještě ve lhůtě pro podání nabídek, doporučujeme Vám Vaši nabídku vzít zpět a podat novou – znovu.

Doufáme, že pro Vás tato informace bude alespoň trochu nápomocná a budeme se těšit s dalšími čerstvými informacemi z prostředí elektronického nástroje.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Už jste viděli naše nové e-zakázky?

Krásný slunečný den,
včera jsme vypustili do světa pár novinek, které ulehčí Vaší práci v našem elektronickém nástroji. Jako bonus jsme Vám k zakázkám přidali ikonky, které Vám intuitivně poradí, co u dané zakázky můžete aktuálně dělat. 

Jakmile se tedy přihlásíte a zobrazíte si seznam veřejných zakázek, uvidíte v levém sloupci dvě až tři ikonky: obálku a chatovací bublinu a v některých případech i ikonu dokumentu.  Ikonky jsou aktivní pro přihlášené klienty, pokud se tedy nepřihlásíte, budou pro Vás ikony šedé a nečinné.   Každá má interaktivní nápovědu a pokud na ní najedete myší, zobrazí se Vám stručný popis.
Co tedy ve zkratce naše nové ikonky znamenají?
Oranžová obálka – nabídku je možné podat Tmavě šedá obálka – znamená, že nabídku již nelze podat/zakázka je po lhůtě Světle šedá obálka – nabídky se nepřijímají elektronicky Zelený dokument – nabídka je podaná Modrá chatovací bublina – je možné poslat zprávu Šedá chatovací bublina – zprávu již nelze zadavateli zaslat
Vše jsme se s…

Spustili jsme WEBINÁŘ zdarma!

Vážení a milí zadavatelé a dodavatelé, 
jelikož se všichni nacházíme v období, které je pro všechny složité, je třeba snad víc než kdy jindy zachovávat čistou hlavu a pozitivní přístup. 
Všichni se snažíme být nápomocni a všichni se snažíme pomáhat tam, kde je to třeba. Proto jsme si řekli, že Vám připravíme soubor krátkých webinářů s návodem, jak se v elektronickém nástroji pracuje a jak se v něm co nejefektivněji zorientovat.
Tyto webináře jsme rozdělili na dvě sekce a to na dodavatelskou a zadavatelskou. Každý totiž – jak jistě víte, pracuje v jiné části elektronického nástroje, proto nebudeme dodavatele učit nahrávat smlouvy do zakázky, nebo naopak říkat zadavatelům, jak nahrát dokumenty do nabídky J
Tyto webináře jsme pro Vás připravili zdarma, stačí se pouze registrovat na této adrese - https://webinar.otidea.cz a zapsat se do kurzu.
Součástí webináře jsou i další kurzy, které pro Vás připravujeme a o jejich spuštění Vás budeme informovat hned, jakmile bude vše vyšperkováno a v…